תשתית אחודה

תשתית אחודה הינה תשתית כבילת תקשורת הבנויה מתשתיות כבילת מחשב המשמשת הן לתקשורת מחשב והן לתקשורת טלפון על גבי אותה מערכת כבילה. תשתית משולבת של טלפוניה ומחשבים על גבי כבל מחשב PDS  או GIGA  המרוכזים בארון תקשורת על גבי פנלים. היום בעידן מרכזיות IP הממוקמות בארון המחשבים נדרשת תשתית אחודה לטלפון ולמחשב.
החיבור לציוד המתאים בשקע הקצה מתבצע על ידי פתיל גישור בעל סיומת תקע לפי יעוד הנקודה : תקע RJ 45 למחשב ושקע RJ 11 לטלפון.
(במערכות הכבילה המתקדמות התשתית האחודה מאפשרת חיבור המשתמשים גם למערכות תקשורת נוספות מעבר למיחשוב וטלפוניה, כמו חיבור ל מערכות טלויזיה בכבלים, מערכות בקרה ובקרת מבנה ועוד). במערכת האחודה פריסת שקעי התקשורת אצל המשתמשים השונים מתבצעת בצורה אחידה, לכל משתמש פורסים שקעי מערך תקשוב. הגדרת השקע והיותו יעודי למערך הטלפוניה או המיחשוב תתבצע לאחר ניתובו בריכוז התקשורת.


תפיסת המערכות האחודות פותחה על ידי חברת AT&T בסוף שנות ה80- כתפיסה אסטרטגית למערך כבילה אחיד, זאת על מנת לקשור את לקוחותיה המסורתים בתחום הטלפוניה גם לתחום מערכות המחשבים. במהלך השנים ואחר שתפיסה זו הוכיחה את עצמה כיעילה הצטרפו לתפיסה זו גם חברות נוספות הנותנות פתרונות תקשורת ומיחשוב.
 
תשתית אחודה נמנית עם מספר יתרונות שהן: מערכת תשתית כוללת אחת בלבד לכל ייעודי התקשורת (מחשב, טלפון, ציוד ועידת וידאו,פקס, מודם וכד´), ריכוז תקשורת משולב אחד לכל ייעודי התקשורת, אמינות רבה יותר לתשתית ורגישות נמוכה יותר לתקלות תשתית, גמישות מרבית לתוספות ושינויי יעוד של נקודות קצה, פשטות תחזוקה שוטפת וניצול מרבי של תשתית התקשורת.
 
מערך התשתיות האחודות החל לתפוס בארץ תאוצה בשנתיים האחרונות. חברת אסנט מבצעת עבודות תשתיות תקשורת אחודה וטלפוניה בתקנים מחמירים תוך שימוש בציוד מגוון ותקני.

צור קשר

יצירת קשר
נייד 050-6777065
פקס 153-50-6777065
מייל   Asafn@bezeqint.net
 
פנו אלינו עוד היום וקבלו ייעוץ חינם!

אנא השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם

הטופס נשלח בהצלחה!
נציגינו יחזרו אליך בהקדם.
שלח פניה