תשתיות אופטיקה

תשתית תקשורת אופטית היא היום מהאמצעים המתקדמים והיעילים ביותר להעברת מידע בערוצי תקשורת שונים בארגונים – כחלק מהמערך הפנים ארגוני וגם מחוצה לו.
האמצעים עליהם מבוססות תשתיות תקשורת אופטיות מקנים להן יתרונות משמעותיים על פני רשתות תקשורת אחרות.

תשתית תקשורת אופטית היא מערכת המקיימת תקשורת באמצעות אור או קרינה אלקטרומגנטית בתדר בלתי נראה. באופן בסיסי, ההתבססות על אור, מעניקה מהירות גבוהה וגם אמינות גבוהה של השדרים וזהו המקור לאיכות הייחודית של מערכת המבוססת על תשתית תקשורת אופטית.
תשתית תקשורת אופטית מינימאלית, מבוססת על שלושה רכיבים עיקריים: משדר אופטי, תווך שידור אופטי ומקלט אופטי. המשדר הוא מה שמתרגם אינפורמציה מכל סוג שהוא לקרני אור – כלומר לאות אופטי שקוף המאפשר העברת אור מקצה אחד לאחר ומבוסס על עיקרון פיסיקלי שנקרא החזרה גמורה (החזרה מלאה) של קרן האור על מנת לשמר את האיכויות של תשתית תקשורת אופטית.

יתרונות הסיב במערכות:
א. רוחב פס גדול מאוד, עובדה המאפשרת העברת כמות רבה של מידע.
ב. נייחות נמוך מאוד לעומת כבלי נחושת.
 ג. קיום מגברים אופטיים שמסוגלים להגביר רוחב סרט גדול מאוד.
ד. הסיב נותן הגנה/ מקשה על אפשרות להאזין או לגלות מידע שמועבר דרך הסיב משום שהעברתה אותות אופטיים ולא חשמליים (סיב אינו פולט קרינה אלקטרומגנטית).
 
היתרונות של תשתית תקשורת אופטית הם רבים ומשמעותיים. בתשתית תקשורת אופטית הם עמידותה הגבוהה יחסית מפני הפרעות לשידור, רעשים ומפגעים חיצוניים ויכולת לשמור על רמות אבטחה ופרטיות גבוהות יותר של המידע המועבר בה לעומת תשתיות תקשורת אלחוטית בהן יש צורך להשתמש בהצפנה כדי להגביר את אבטחת המידע. יתרונות נוספים של תשתית תקשורת אופטית נוגעים לפרמטרים הטכניים – המשמעותיים לאחזקה ולתפעול השוטף של המערכת - בהשוואה למערכות אחרות, מדובר בתשתית שתופסת הרבה פחות מקום, משקל ונפח והיא מקלה על הצוות הטכנולוגיה של הארגון בנוחות התחזוקה והתפעול שלה.

צור קשר

יצירת קשר
נייד 050-6777065
פקס 153-50-6777065
מייל   Asafn@bezeqint.net
 
פנו אלינו עוד היום וקבלו ייעוץ חינם!

אנא השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם

הטופס נשלח בהצלחה!
נציגינו יחזרו אליך בהקדם.
שלח פניה